MekanForum

<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8213945970145438";
/* Geniş Dikdörtgen */
google_ad_slot = "0152084016";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>

Join the forum, it's quick and easy

MekanForum

<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8213945970145438";
/* Geniş Dikdörtgen */
google_ad_slot = "0152084016";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>

MekanForum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MekanForum

Tüm SRO Bilgileri

LiNkİnBoY94
    LiNkİnBoY94
    Müdavim
    Müdavim

İsim İsim : -
    CinsiyetErkek
    Doğum tarihi Doğum tarihi : 23/07/94
    Nerden Nerden : Ankara
    <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 276
    Sanal Para [SP] Sanal Para [SP] : 6717
    Rep Puan Rep Puan : 1
    Seviye Seviye : Tüm SRO Bilgileri Rate_010
    Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 24/07/08

Tüm SRO Bilgileri Empty Tüm SRO Bilgileri

Mesaj tarafından LiNkİnBoY94 Ptsi Eyl. 29, 2008 8:45 pm

Oyunu indirebileceğiniz adres h t t p : / /w w w.s i l k r o a d o n l i n e . n e t / dır ve indirmeden önce kayıt olmanız gerekmektedir.

Grafikleri çok güzel ve karakterin kontrolü dışında oynunda güzel olmayan bir yön göremedim (Karakter kontrolünde ekranı döndürmek için sağ tuşa basılı tutmak gerekiyor. Yani biz fareyi döndürdükçe ekran otomatik dönmüyor. Ama alışınca güzel olacaktır. Biz Knight'tan alıştık otomatik dönmesine ilk başta zor geldi)

Oyunda 3 tür insan bulunuyor. 1 Hunter (Koruyucu) 2 Thief (Kervan soyan hırkızlar) 3 Kervancılar.

Başlangıçta birçok karakter tipi arasından kendinize bir karakter ve elinizde olmasını istediğiniz silahı seçiyorsunuz ve oyuna giriyorsunuz.

Güzel bir Çin Kalesi içerisinde oyuna başlıyorsunuz ve direk olarak sağa sola bakmadan kale dışına doğru çıkıp korkuluk tipli yaratıklardan kesiyorsunuz ve birkaç level hemen atlıyorsunuz.

Belli bir levele geldiğinizde size bir görevler listesi verilmeye başlanıyor ve bu görevleri yaptığınız zaman size alışveriş yapabileceğiniz yerler gösterilmeye başlanıyor. Yani Castle içerisindeki NPC'lerin yerleri ve görevleri gösteriliyor.

Bu görevleri yapmanızı tavsiye ederim. Aralarda Armor ve yüzük gibi şeyler veriliyor (Ben görevleri yapmadan önce elimdeki parayla bişiler almıştım, görevler esnasında aynılarından verdiler uyuz oldum )

Bu arada oyuna başladığınız zaman Options menüsüne girerek oyunda kullanılan tuşları öğrenebilirsiniz. Knight'la aşağı yukarı aynı özellikte tuşlar mevcut ama yerleri değişik, bu menü vasıtayısla KO'da alıştığınız tuşları aynen ayarlayabiliyorsunuz. Mesela yere oturma tuşu "C" değil ama değiştirilebiliyor. Yani özelleştirme mevcut.

Görevleri bitirdiğiniz zaman zaten Level 5 falan oluyorsunuz ve ilk Skilinizi kullanma hakkınız oluyor. (Daha önce birisi level 11 de açılıyor gibi bişi demişti ama 5 te açılabiliyor.

Skilleri ayarlamak için Inventory açık durumdayken Inventory penceresinin sol kenarında simgeler var, oradan Skill bölümüne geliyorsunuz ve skill point veriyorsunuz.

Skill Point verirken dikkatli olun hem normal büyü skilleri hem de Silah skilleri var ayrı ayrı.

Fakat Skill Pointler ayrı tutulmuş durumda, yani 5 point Silahlar için verdiyse 5 Pointte normal büyüler için kullanabiliyorsunuz. (Dikkat edin okçuyken Kılıç skillerine point vermeyin)

Skill Point verme ve kullanma işi biraz dolambaçlı yapılmış, vermek istediğiniz skill point bölümüne geldiğinizde eğer levelleriniz yetiyorsa Level Up butonununa basıyorusnuz ve karşınıza bir pencere gelerek bu işlem için kaç skill point harcamanız gerektiği söyleniyor. Onaylandığınızda İlgili skill ana kategoriniz yükseltiliyor.

Ana Skill kategorisi yükseltildikten sonra belli bir seviyeye gelindiğinde (Ben Level 5 te gelebildim) ilk kullanabileceğiniz Silah skili açılıyo. (Benim okçu için açılan skilli ilk kullandığım zaman ağzım açık kaldı, süper bir efekt yapmışlar KO'ya göre) Diğerlerini daha açamadım açınca sölerim

Bu arada oyunda Berserker Mode (Bilen bilir bunun ne olduğunu : ) ) denilen bir moda geçebiliyorsunuz. Bu moda geçebilmek için yaratık kesiyorsunuz ve ekranınızın Sol üst köşesinde bulunan karakter resminizin solunda bulunan 5 adet pembe ışığın sonuna kadar yanması gerekiyor. Bu ışıklar ilk yandığı zaman zaten size bir bilgilendirme penceresi geliyor ve TAB tuşuna basarak Berserker Moda geçebileceğiniz belirtiliyor. Bu modda karakteriniz siyahımsı elektrikli bir hale dönüşüyor ve çok hızlı hareketler ve yüksek damageler ile sağa sola saldırabiliyor. Süre bittiği zamane eski halinize dönüyorsunuz ve o ışıklar tekrar dolana kadar normal takılıyorsunuz ... Bence çok güzel bişi ...

Oyunda ilk başlarda korkuluklardan başka bişi yok gibi görünüyor ama ilerilerde değişik yaratıklarda var (Kaleden açılmanız lazım) ama ilk başlarda fazla uzaklaşmayın Thief (Hırsız) lara denk gelirseniz harcıyolar valla : D

Ben akşam 1 kere bir Thief tarafından öldürüldüm ama 3 adet Thief'in Kervan soyma girişimlerinin engellenmesinde yardımcı oldum. Oldukça zevkli çünkü KO gibi belirli yerlerde belirli yaratıkların olmasının yanında ne zaman karşınıza çıkacağını bilmediğiniz Thief'ler var ve her zaman dikkatli olmanız gerekiyor.

Zaten bir kervan ilerlerken mutlaka saldırıya uğruyor ve siz de isterseniz o esnada kervancılara yardımcı olabiliyorsunuz. Tekten saldırmayın iki okta indiriyolar ama kervan saldırısı esnasında kimse sizinle uğraşmıyor...

Nese şimdilik bu kadar aklıma geldikçe ve oynadıkça yazarım buraya, oynayanlar varsa bilgilerini paylaşsınlar.

Not: Bişiler yapmaya hak kazandıkça resimli yardım pencereleri geliyor ve sizi yönlendiriyor, o pencerelere dikkatlice bakmanızı tavsiye ederim...

Eklememi hemen yapayım, level 11'e kadar Hırsız mı, Koruyucu mu yoksa kervancı mı olacağınızı seçemiyorsunuz.

Karakter oluştururken de eğer okçu olmayı falan planlıyorsanız direk weapon kısmından silahınızı iyi seçmenizi tavsiye ederim. Karakterinizin boyunu ve şişmanlığını falan da seçebiliyorsunuz aynı yerden

Ben minyon, zayıf kızlardan hoşlandığım için öle bir char oluşturdum kendime, ileride çıkma teklif edicem

BURASI AYRI KONU Tüm SRO Bilgileri Wink

GİRİŞ
    Öncelikle oyunda sadece kadın erkek ayrımı geri dönülmez bir seçim gibi.
    Çünkü ben spearcı seçtim okcu skilllerine verdim ve elimde lvl 3 blade le adamlara dalıyom.
    Oyuna başlarken isim boy falan yapın ne olcanıza karar verin ve başlayın.
    Skill ve gerçek exp olmak üzere 2 tane şey var
    Bunları havyanları oldurunce kazanılıyor.Ancak ikisi de her yaratıktan farklı ölçüde düşüyor.
    mesala bir hayvan oldurdun 64 exp ve 45 skill exp kaznırken başka bir hayvandan 180 ep ve 170 skill exp alabiilrsin.
    SKİLL VERME
    Bunda bende baya hata yaparak öğrendim.Öncelikle skill exp bar ı bir kere tamamlayıca 1 skill artıyor.
    Bunları hemen harcamayın, Daha sonra cok lazım olacak.
    Ordan 2 ana başlık görüncek biri vuruş skillleri biri güç(force) skillleri burda şunu bakmanız lazım,
    Mesela ben spearcıyım bana yakıın sınıf ise glaveci bunların temel farkı spear güç ( force skillleri) la bağlantılı glave ise fiziksel (vuruş) skillleri le bağlantılı. Ama burda okcunu yakın bisınıfı yok.
    Burda skill leri toplayıp gerekli lvllara gelince önce mesale force> fire msterdan sağ üste bi lvl up dümesi var onla açmak istediğiniz skillin lvl getirmelisinz(master skillleriniz lvl dan fazla olamaz) burda ilk skill 5 lvl da açılır.Ancak onu açmak için de 2 skill poimt daha lazım yani özelliği kullanmak için ek olark skill pointde saklayın Mesala 5 lvl master skill için 2 tane daha vermezi lazım.
    Daha iyi bilgi için aşağıdaki sp vermye bakın

OKCULAR İÇN ÖZEL SKİLL VERME

Aşagıdakiler üzerine yoğunlaşın diğer skilleri boş verin (weapon kısmı için tabii )

Anti-Devil Arrow: Get the full tree, each stage increase crit chance by 5% more starting at 20%. And the damage done goes up by 50% each stage starting at 150%.
    White Hawk: Each lvl increase's attack rateing meaning more damage per shot since there is no chance to ever miss or not pentrate armor in this game. So best get the full tree here, Black Hawk is option, it doesn't add attacking but instead does damage it's self at a large starting amount.

Demon soul arrow: lvl 1 increases bow range by 2m, stage two only increases that to 3m. So best just to get one lvl of this and leave it at that.

Berserker arrow: Hits an area of targets 4m out from target doing full damage to all. Great for shoting into crowds...PvP or PvE.

Strong bow spirit: 350% of normal damage in a single hit. Nothing hits harder.

Mind concentration: passive. Increases attack rateing.

YAPILANDIRMA

STR BUILDING

+Blade ve glave çiler yapar
    +nerdeyse tüm statlar str verilir
    +Actınız force büyülerini 1-2. lvl bırakırsın az mp harcasın diye

İNT BUİLDING

+Sword ve spear kullanır
    +2 seçenek var ya hepsi int verilir daha cok dmg verirsin yada 1:2 verilir daha uzun yaşarsın
    +pvp de fazla hp olanları kesmek te zorlanırsın ama cok hızlı lvl atlarsın

SP (SKİLL POİNTS)

+bi kere en başta yapılan hata bunları hemen eline geçince kulanmak başka kolay gelir ama sonra cok zor doluyo
    +Building güçlendircek az sp harcıyan büyüleri açmanız iyi olur

AŞAĞIDAKİLERİN SEÇİLMESİ ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR

-Weapons
    Bowmanship: Mastery lvl10: Mind Concentration (str building için)
    Spearmanship: Mastery lvl10: Cheolsam Force
    -Force
    Cold Force: Mastery lvl5: Ice River Force
    Cold Force: Mastery lvl10: Cold Armor
    Lightning Force: Mastery lvl10: Heaven's Force
    Lightning Force: Mastery lvl12: Grass Walk - Flow
    Fire Force: Mastery lvl10: Flame Devil
    Fire Force: Mastery lvl12: Flame Body Wisdom
    Heal (Force Power): Mastery lvl10: Force Increasing

RESKİLL

Bu bitkici adamdan aldığımız bir görevle gerçek oluyor. Bu görevde alınca kestiğinz bazı yaratıklardan quest item düşüyor. 10 tanesi ile po t yapılıyor.
    pot içilince skill point olunca nasıl up tuşu ile upg yapıyorsan bunu içince down tuşu ile skill geri alıyorsun. Yanlız bu nu yaparken parada istiyor bilesiniz.

UPGRADE

NOT:BUNU BEN DAHA DENEMDİM BAZI BİLGİLER VAR DENEYİNCE ONLARIDA NALAYIP BURAYA YAZARIM

+Elixir hayvanlardan düşyormuş silah elexiri en pahalısını 150k rahat satılıyor en az da takı elixiri oda 50k satılıyo

+Oyunda %100 yakmama item varm ama nasıl nerde kulanılıyo tam anlamadım

Materials Needed
    Items (4 Categories: Weapon, Protector, Accessory, Shield)
    Elixirs (4 Categories Accessory (takılar için) Elixers, Weapon Elixers, Armor Elixers, Protector Elixers, Shield Elixers or possibly Garment Elixers)
    Bu arada, protector means all types of body gear: garment, protector, and armor.
    Opsional (though recommended): Lucky Potions

+a tuşuna basın ordan alchemy butun hangisi ona sağ tıklayın

+etrafında yuvarlak olan yere up yapcanız itemi atın

+yanına aynı derece (derecesi her silah ve armorda yazar info suna dikkatli bakın aşağıda degres gibi bişey var 1-2-3 tane dir) ve tip (silah sa silah elixiris boot sa boot elixiri lazımdır) elixirs koyun

+sonra zorunlu diil ama yanmaması için lucky pot koyun (towndan bir yerde satılıyo)

+joint deyin sonra yanmazsa item daha güçlendirmiş oldunuz

+birde silahların kendide immortal ve ya lucky gibi 1time 2 time yazıları var bunlar upg şansıdır immortalda kac time yazdıysa o kadar süre %100 upg olur

GUİLD KURMA

doğu kapısana doğru giderken sağınızda kalan 2 npc var onlardan biri guild kurma npc si
    yanlız 500k para istiyo bilesiniz.

PARTY AYARLARI

party kurunca p ye basın ordan set e girin ordan Respective Experience seçin
    bu türlü partyler sadece 4 kişi alır ve her öldürülen adam yaratığın expi tek başına kesitğine göre +20 x partydeki adam sayısı kadar artar
    yani tiger 240 veriyorsa 4 kişilik böyle party de 300 exp alırsın[]

BECOME A THİEF

Hırsızlığa Giriş

ing cok sade anlaşılı r hepsini çeviremem ama önemli notları çevircem

+bi kere thief kolay diildir
    +thief town diye bir yer var
    +amaç hunter kesmek kervanlara el koymak
    + genelde kervanların zorunlu geçmesi gereken (köprü liman gibi) yerlerde pusu kurar
    +thiefler townlarda saldırıya uğrayamazlar
    +thief elbiselerin olduğunda saldırısın ve elbiseni cıkardığın zman 10 dk saonra giyebilirsin
    +merchant daki adamlara dalamazsın
    +trade lvl 1 olanlara dalamazsın dalarsan murder olursun ve ceza olursun ( arada fark etmişsinizdir information olarak soldaki chatte geçiyo bu
    penalt olayı)
    +başka thief e saldıramazsın(bilgisayarın yönettiği thief hariç) dalarsan yine murder olursun

Thief nsaıl kullanılır

+önce trader lvl kac bakılır
    +hunteralra bakılır
    +iyi bir anda elbiseler giyilir ve dalınır
    +tradeci nin 2 şansı var ya iner sana dalar yada yoluna devam eder bu arada hunterlar gelsin diye dua eder
    +inerse once onu oldurmen gerek sonra transportırunu
    +atı eşeği veya devesin olunce düşün malları kendi yük taşıyıcın koycaksın
    +sonra sını bende tam anlamadım itemlar quest item değersiz falan demiş.

BOCOME A TRADER

+Önce trde bayrağını alın mapta meydanda sağ tarafta 3 npc yan yan onlardan bir bu bayrağı satıyo

+stabble dan bi transportır at alın

+sonra goods satan npc (3 tane npc den bir bu) den tüm 9 solatu doldurcak kadar white silk alın yaklaşık 12k para eder

+önemli olan trade lvl 1 de tutmak 2 olursa diğer thiefler sana saldıra bilr

+stabbledan hayvan için enerji pot al kendin için hem enerji hem mana hem unevirsal .. potlarından al

+resimdeki yolu izle

+gemiye binmeden önce cıkan yaratıklar saldırgan olanların yanına yaklaşmayın

Tigers - Saldırgan ama öldürmeniz cok sorun yaratmaz
    Black Tigers - Saldırgan öldür onu.
    White Tigers - Saldırgan öldür onu
    Giants - Saldırgan buz buyusu olan dondursun kacsın. Ama yük hayvanından cokadamınıza vurur
    Bandits - Saldırırlarsa işlerini bitir
    Chakji Worker - Arkadaş canlısı

+sonra karşına cıkacaklar saldırgan olanların yanına yaklaşmayın

Chakji - BUNLARDAN UZAK DUR
    Ghost Bugs - Arkadaş
    Devil Bugs - Saldırgan
    Hyungno Ghosts - Arkadaş
    Hyungno Ghost Soldiers - Gördünüz yerde kacın 20 lvl altıan tek atabilecek güçte

+ mob thiefler cıkabilir yolculuık boyonca karşına onlar bi süre sonra peşini brıakkırmış

+sonunda town na gelince kuzey doğuda bi trader var ona malları sat

+yola cıkarkenden 45k fazl aparn var artık bu şehir daha güzeldir dimmensional gate den burayı ölünce doğma yerin yap

+çünkü burda da ii potlar satılıyo dah güzel good var

+geri bi yolculuk daha yapcaksan eğer burdan deri alıbilrsin ama gözün trader lvl de olsun eğr 1 den başka bişey olursa tüm player thiefler sana dalar

bu kadar yazdı kişe yardıysa bi teşekkür edin

BECOME A HUNTER

+anlatılcak cok şey yok önce 20 lvl gel sonra maptan jangan a çift tıkla ordan hunter ilgili npc var ona git bi bayrak satın al artık huntersın

+genelde görevin kervanların kolay saldırılcak yerlerde thief avlamak kervan korumak ve etraftaki hiç bir görev yapmayanları avlamak

+iyi bir hhunter en az 40 lvl olmalıdır

+genelde exp kasmak için tercih edilebilir

Similar topics

-

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 1:33 am