MekanForum

<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8213945970145438";
/* Geniş Dikdörtgen */
google_ad_slot = "0152084016";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>

Join the forum, it's quick and easy

MekanForum

<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8213945970145438";
/* Geniş Dikdörtgen */
google_ad_slot = "0152084016";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>

MekanForum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MekanForum

Rodrigo Alvaro Tello İle Soru Cevap

NFz
    NFz
    Supervisor
    Supervisor

CinsiyetErkek
    <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 610
    Sanal Para [SP] Sanal Para [SP] : 8991
    Rep Puan Rep Puan : 34
    Seviye Seviye : 8
    Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 23/07/08

Rodrigo Alvaro Tello İle Soru Cevap Empty Rodrigo Alvaro Tello İle Soru Cevap

Mesaj tarafından NFz Paz Eyl. 14, 2008 4:09 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Beşiktaş taraftarını ve İstanbul’u nasıl buldun?

Her açıdan çok mükemmel bir ülkeye ve şehre geldiğimin farkındayım. İstanbul, inanılmaz bir şehir. Taraftara gelince; en son oynadığımız Liverpool maçında tüm dünya ne kadar muhteşem bir taraftara sahip olduğumuzu gördü. Onların desteği ile başarılı olacağız.

Beşiktaş’ı buraya gelmeden önce biliyor muydun? Beşiktaş’ta mutlu musun? Türkiye ile Avrupa’yı kıyasladığında nasıl bir fark var?

Evet biliyordum. Avrupa’da forma giydiğim dönemde Türk futbolunu ara sıra takip ediyordum. Beşiktaş’ta ise çok mutluyum. Kariyerimin en mutlu günlerini geçiriyorum diyebilirim. Avrupa’da futbol daha teknik ve tempolu oynanırken, Türkiye’de çok teknik oyuncular olmasına rağmen daha sert ve fiziğe dayalı bir futbol oynanıyor. Şunu söyleyebilirim ki Türkiye, Avrupa ayarında bir futbol yapısına sahip.

Takımda en iyi kiminle anlaşıyor?

Bütün futbolcu arkadaşlarımla çok iyi anlaşıyorum. Siz de kabul edersiniz ki aynı dili konuştuğum için Delgado ve Higuain ile daha yakınız.

Türkiye’de kimsenin tanımadığı bir futbolcuyken takımın en önemli oyuncusu olmak nasıl bir duygu?

Önemli olan buraya gelmeden önce tanınman değil; geldikten sonra tanınmaktır. Ben de elimden gelenin en iyisini yaparak takımıma faydalı olmaya çalışıyorum.

Türkiye’de sert futbol oynandığı görüşüne katılıyor musun?

Evet…

Sahadaki hırslı ve mücadeleci oyununu neye borçlu?

Bu benim futbol karakterim. Formasını giydiğim ve para kazandığım bir takım için gerekeni yapmalıyım. Sahada hırsımı ve mücadelemi en iyi şekilde yansıtarak bana verilenleri hak etmem gerekiyor.

Maç içinde gereksiz reaksiyonlara girebiliyor. Bunun farkında mı? Farkındaysa nasıl önlem almayı düşünüyor?

Bazen sinirli ve agresif davrandığımın farkındayım ama söylediğim gibi sahada tekniğimin yanısıra hırsımı da yansıttığım için olumsuz sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Ama bunların hiçbirisi bilerek yapılmış şeyler değil. Tüm bunların sebebi, başarılı olma isteği ve kazanma hırsı…

Küçükken futbolcu olmayı düşünüyor muydunuz yoksa şartlar mı seni futbolcu yaptı?

Kendimi bildim bileli futbolcu olmayı istiyordum. Bu hedefime de kavuştuğum için çok mutluyum.

S. Lizbon’daki başarılarını Beşiktaş’ta da yaşayacağını düşünüyor musun?

Takım arkadaşlarımla birlikte daha fazlasını da yaşayacağımızı düşünüyorum.

Bazı futbolcularımız taraftar baskısından söz ediyorlar. Sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun?

Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. Ben tezahüratlarla daha çok motive oluyorum.

Transferinden sonra Sporting Lizbon taraftarları kendisine çok kızmıştı. Kendisi de onlara kızgın mı?

Hayır değilim.

Oynadığın mevkiden memnun musun? Takımda nasıl bir hava var?

Beşiktaş’a geldiğim günden beri sabit bir yerde oynamadım. Bazen defansın solunda bazen de orta alanda mücadele ettim. Benim görevim, neresi olursa olsun üzerime düşeni yerine getirmek ve başarılı olmak.

Beşiktaş Jimnastik Kulubü'nde, bir Ferdinand, bir Amokachi, bir Şekerbegoviç, bir Zlatan Arnavutoviç, bir Sava Paunoviç, bir Erwin Kuzman, bir Mirsad Kovaçeviç, bir Alan Walsh, bir Stefan Kuntz, bir Fani Madida, bir Ronny Johnsen, bir Marjan Mrmic, bir Pascal Nouma, bir Ronaldo Guiaro, bir Oscar Cordoba, .... gibi unutulmaz futbolcular arasına girmeyi ve adınızı sizi oynarken hiç görmemiş, ama izleyenlerin bir savaş kahramanı edasında anlattığı efsanelerden biri olmayı hedefliyor musunuz?

Saydığınız oyunculardan Cordoba ve Ronaldo’yu tanıyorum. Tabii ki ben de onlar gibi unutulmazlar arasına girmeyi isterim.

Portekiz’deki yaşamınla Türkiye’deki hayatın arasında nasıl farklar var?

Orada çok zorlanmıştım. Çünkü ilk kez ülkemden dışarı çıkmıştım ve adaptasyon sorunu yaşamıştım. Burada ise böyle sorunlarla uğraşmadım. Ailemle birlikte Türkiye’de olmaktan çok mutluyum.

Türkiye mi yoksa Portekiz mi daha zor? İki ülke arasındaki lig farkı ne?

Türkiye daha zor. Çünkü burada sert futbol oynanıyor.

Ertuğrul Sağlam nasıl bir teknik direktör?

Yaşı genç olmasına rağmen çok iyi bir teknik adam. Oyuncularıyla birlikte çok iyi bir ekip oluşturabiliyor. Çalıştığım en iyi teknik direktör diyebilirim. Bizimle diyalogları çok iyi; kendisi ile birlikte başarılar kazanacağımızı düşünüyorum.

Takımın kötü futbol oynaması seni etkiler mi?

Tabii ki etkiliyor. Çünkü ben de takımın bir parçasıyım ve başarıya sevindiğim gibi kötü sonuçlara da üzülüyorum.

Ligde kaç gol atmayı ve attırmayı hedefliyorsun?

Önemli olan benim gol atmam değil takımın kazanması.

Forvet arkasında oynarsan daha başarılı olacağına inanıyor musun?

Benim görevim, verilen vazifeyi yerine getirmek.

Daha iyi olmak için ne yapmamız lazım?

Sabırla çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Başarılı olmak isteyenler çalışmaktan ve hedeflerine inanmaktan vazgeçmemeli.

Şampiyonlar Ligi’nde gruplardan çıkabilir miyiz? Türkiye’deki iki kupayı kazanır mıyız?

Türkiye’deki hedefimiz zaten iki kupayı kazanmak. Avrupa için ise ilk hedefimiz Şampiyonlar Ligi grubumuzda ilk ikiye girmek.

Bu kadro şampiyon olmak için yeterli mi yoksa devre arasında transfer gerekiyor mu?

Bu soruya benim cevap vermem doğru olmaz. Bu yönetim ve teknik heyetin ilgilendiği bir alan.

Daha önce Beşiktaş taraftarı gibi bir taraftar gördü mü?

Uzun yıllardır futbol dünyasının içindeyim ama böyle bir taraftar topluluğu görmedim. Futbolun hayatın bir parçası olduğu Güney Amerika’da dahi böyle bir taraftar yok.

Beşiktaş’a gelmeden önce başarılı olacağını düşündün mü?

Başarıya inanmasam gelmezdim.

En çok hangi futbolcu ile oynamak istiyorsun?

Maradona ile oynamak isterdim.

Oynadığın takımlarda stad atmosferi hangisinde daha iyiydi?

Beşiktaş’taki atmosferi başka bir yerde görmemiştim. Liverpool maçını unutamıyorum.

Beşiktaş’a gelmendeki en önemli sebep nedir?

Beşiktaş’ın ortaya koyduğu hedeflerdi ve hedefleri büyük olan bir takımda oynamak istiyordum.

Türkçe öğrenmeyi planlıyor musun?

Zaten yavaş yavaş öğreniyorum

Sana göre dünyanın en iyi forveti kim?

Bu listeye bir çok isim girebilir.

Futbol dışında nelerden hoşlanırsın?

Ailemle vakit geçirmekten hoşlanıyorum.

Taraftarların söylediği tezahüratların anlamlarını arkadaşlarına soruyor musun?

Zaman zaman sorduğum olmuştur.

Maçtan önce Teknik Direktörümüz sizi nasıl hazırlıyor? Devre arasında soyunma odasında nasıl motive ediyor?

Bunlar her maç değişen ve özel konular. Her teknik direktörün farklı yöntemleri var. Bizim hocamız da değişik konuşmalar ve yöntemler uyguluyor.

Şu andaki oyun sistemine göre kendi performansını, yabancıların performansını nasıl değerlendiriyorsun? Yabancılarla aranızdaki uyum nasıl?

Yabancılarla çok iyi anlaşıyoruz. Her geçen gün artan bir performansımız var ve bunun bizi başarıya ulaştıracağını düşünüyorum.

Örnek aldığınız futbolcu var mı?

Bir çok futbolcuda olduğu gibi benim de idolüm Maradona’ydı.

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Mayıs 10, 2024 8:43 pm