MekanForum

<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8213945970145438";
/* Geniş Dikdörtgen */
google_ad_slot = "0152084016";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>

Join the forum, it's quick and easy

MekanForum

<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8213945970145438";
/* Geniş Dikdörtgen */
google_ad_slot = "0152084016";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>

MekanForum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MekanForum

2 posters

Frank Rijkaard Galatasaray'da

ultrAmer
    ultrAmer
    Usta
    Usta

İsim İsim : Ayın Süper Moderatörü
    CinsiyetErkek
    Doğum tarihi Doğum tarihi : 02/02/94
    Nerden Nerden : Ankara Kazan Akıncı
    <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 354
    Sanal Para [SP] Sanal Para [SP] : 7934
    Rep Puan Rep Puan : 18
    Seviye Seviye : 8
    Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 23/08/08

Frank Rijkaard Galatasaray'da Empty Frank Rijkaard Galatasaray'da

Mesaj tarafından ultrAmer Ptsi Haz. 15, 2009 3:28 pm

[html]<div style="background-color:#D1E0E3;width:425px;"><embed src="http://www.vidivodo.com/VideoPlayerShare.swf?u=BFdMQFtHURI=" type="application/x-shockwave-flash"wmode="window" bgcolor="#D1E0E3" width="425" height="343" allowscriptAccess="always" allowfullscreen="true" ></embed><div style="background-color:#D1E0E3;padding:5px;color:#CCCCCC; font: 11px Verdana;">Video: <a href="http://www.vidivodo.com/282418/galatasaray-frank-rijkaard" style="color:#FFFFFF;" target="_blank" title=" Galatasaray - Frank Rijkaard"> Galatasaray - Frank Rijkaard</a></div><div>[/html]

Frank Rijkaard Sözleşme İmzaladı!

Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Frank Rijkaard Polat Renaissance Otel Champions’ta düzenlenen basın toplantısında kendisini iki yıllığına Galatasaraylı yapan sözleşmeyi imzaladı.
    Basın toplantısında ilk olarak Başkan Adnan Polat söz aldı. Başkan Polat şunları söyledi: "Bizim için talihsiz ve başarısız bir sezondu, alışık olmadığımız bir sezondu. İkincilik bile Galatasaray için kabul edildiği bir camiada böyle bir sonuç almamız, sezon başında düşünülmemişti. Herkesten çok biz üzüldük, geçen sezon iki hocayla çalıştık, Skibbe ile zaman zaman çok ümitlendik ancak Galatasaray ile olan ilişkisinde kimyasının tutmadığını düşünüyoruz. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.”
    Başkan Polat, Bülent Korkmaz dönemin için de kısa bir değerlendirmede bulunarak, “Bülent Korkmaz bana göreve geldikten sonraki dördüncü haftasında istifa mektubunu verdi. Bu çok anlamlı ve onurlu bir yaklaşımdı. Bülent Korkmaz'ı bu hafta yönetim kurulu üyelerimizin bir grubu ile hizmetlerinden dolayı teşekkür edildi. Ben de kendisiyle ayrıca bir araya geleceğim. Tüm kamuoyunun huzurunda Bülent Korkmaz'a teşekkür etmek istiyorum. Bu 14 maçlık maratonda neler olup bittiğini çok iyi gördü, kendisinin önümüzdeki yıllarda Galatasaray'a hizmet vermesini çok arzu ediyorum. Biraz daha birikim elde ettiği anda yeniden Galatasaray teknik direktörü olacağına inanıyorum.”

"Hedefimiz üç kupa"

Başkan Adnan Polat, bu haftanın başından bu yana dört farklı teknik adamla görüştüklerini belirterek, “Daha sonra da değerlendirmemizi yaptık. Bülent Korkmaz'ı da bu değerlendirmenin içinde tuttuk, sonuçta Galatasaray ve Türk Futbolu'na önemli katkılar sağlayacağını düşündüğümüz ve şu anda da Avrupa'nın 10 elit teknik direktöründen biri olan Rijkaard ile Madrid'de bir araya gelip mutabakata vardık ve iki yıl Galatasaray'ın teknik direktörlüğünü iki yardımcısıyla birlikte yapacak. Yarın sabah Amsterdam'a geri dönecek, Hollanda Futbol Federasyonu'nun bir organizasyonunda konuşma yapacak. Bir kaç gün sonra geri dönecek ve yeni sezon planlamalarını yapacağız. Transferlerle ilgili görüşlerini belirtecek. Biz de buna göre transferlerimizi tamamlayıp, önümüzdeki sezon üç kupa için hazırlık yapacağız. Hedefimiz 2010-11 yılında yeni stadımıza şampiyonluk ve kupalarla gitmek” diye konuştu.
    Başkan Adnan Polat, transferin gerçekleşmesindeki emeklerinden dolayı yönetici Haldun Üstünel’e de teşekkür etti. Polat şöyle devam etti: “Transfer döneminde almış olduğumuz bir karar vardı. Yurtdışı transferle Haldun Üstünel ilgileniyor. Yurtiçi ile de Adnan Sezgin.. Futbolda bir genel müdür var.. Adnan Sezgin bana bağlı. Yine bana bağlı olarak çalışacak. Üstünel ve Yalçındağ ise yardımcılarım olacaklar. Nokta görevleri yapacaklar”
    Adnan Polat, aradıkları teknik adamda üst düzey imaj, tecrübe, dinamizm ve sporcu ile iyi ilişkiler içinde olması kriterlerini aradıklarını belirterek, “Türkiye ve Galatasaray’ı da benimsemesi bizim için önemliydi. Bir de Florya’nın yönetmelikleriyle belli bir disiplin otorite kurabilecek kapasitede olmasını, kimseye çifte standart uygulamamasını ön gördük. Buna uyan birkaç teknik adam vardı. Bunlar içinde. Galatasaray’a en çok gelmek isteyen de önemliydi. Rijkaard ise bunların başında geliyordu.”
    Transferde Hollandalı, Alman, Fransız ayrımı yapmayacaklarını kaydeden Başkan Adnan Polat, “Rijkaard altyapıya önem veren bir teknik adam. Beş yıllık dönemde altyapıdan almış olduğu oyuncular Barcelona’da üç kupanın üçünü de kazandılar. Bu bir süreç. Türkiye’de maalesef büyük kulüpler taraftar ve camiası ile sabır gösteremiyor. Hem takım değişimi yapalım diyip, hem de aynı yıl şampiyonluk istiyoruz. Bu senenin transfer mevsimi bittiğinden beri Galatasaray’da eskiden 3-4 oyuncu kalacak ve yapılanma bitmiş olacak. Rijkaard da değişim içinde yer alacak. Barcelona İspanyol oyuncularını kendi alt yapısından çıkarıyor. Başka İspanyol oyuncu almıyorlar. Bizim de arzumuz bu... Altı oyuncumuz var A Takımda. Bunu da artırmak istiyoruz..”
    Basın toplantısına daha sonra Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel, Futbol Takımı Menajeri Cenk Ergün ve teknik direktör Frank Rijkaard katıldı. Kendisini Galatasaraylı yapan sözleşmeyi imzalayan Hollandalı teknik adam basın mensuplarına poz vermesinin ardından şu açıklamaları yaptı.
    Frank Rijkaard'ın Açıklamaları...
    "Galatasaray'a gelmeden önce beş yıllık Barcelona deneyimim olmuştu. Son döneme kadar hiçbir kulüple ilgim olmamıştı, menajerimin de beni yönlendirmesiyle son dönemde görüştüğüm kulüplerden biri Galatasaray'dı. Hem Sayın Üstünel hem de Başkan Adnan Polat'la çok güzel sohbetlerimiz oldu. İlk izlenimin çok önemli olduğunu belirtmek isterim. İlk görüşmelerden sonra bir ara oldu, dün ve bugünkü konuşmalarımızdan sonra kararımı verdim. Türkiye'nin en büyük kulübünde çalışmak benim için bir onur, burada yeni bir başlangıç yapacağız.
    "Galatasaray'da birlikte çalışacağım, basın mensuplarının karşısına ilk defa çıkıyorum. Adım adım ilerlemek istiyorum. Çok büyük bir takımda çalışacağım ve benim için büyük bir onur. Galatasaray'a gelmem ile ilgili kimseyle görüşmedim ama Guus Hiddink, Türkiye'de güzel zaman geçirdiğini bana anlatmıştı."
    "Galatasaray'da çalışmak bir baskı oluşturmaz. Aksine mutlu eder. Bundan önceki tecrübelerimde de hep en iddialı takımların başındaydım. Burada da en iyiyi ortaya koymak istiyoruz, taraftarımızın izlediği futboldan zevk almasını istiyoruz. Yardımcılarım konusunda yönetimle konuşup birlikte karar vereceğiz. Türkiye'nin bir futbol ülkesi olduğunu biliyorum, bu nedenle taraftarın beni çoşkuyla karşılamasına şaşırmadım"
    Hem başkan yönetim yeni konuşmalara başlıyoruz. bir takım şeyler söylemek için çok erken. takımlşa ilgili geçmiş maçları görmem, oyuncuları tek tek görmem gerekiyor. Henüz gidecek veya kalacak oyuncuları konuşmadık.
    "Yeni bir sistem yaratacağım. Önemli olan isim değil, önemli olan sisteme uygun futbolcular. Oynayacağımız oyuna uyabilecek futbolcuları almayı planlıyorum. Ama öncelikle takımdaki oyuncuları incelemem gerek."
    Mustafa Sarp'ın transferi için de konuşan Rijkaard, "Düne kadar burada değildim. Güzel bir şey, yönetimimiz geleceği düşünerek transfer yapmış. Bundan sonra da beraber yaparız" dedi.
    ultrAmer
    ultrAmer
    Usta
    Usta

İsim İsim : Ayın Süper Moderatörü
    CinsiyetErkek
    Doğum tarihi Doğum tarihi : 02/02/94
    Nerden Nerden : Ankara Kazan Akıncı
    <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 354
    Sanal Para [SP] Sanal Para [SP] : 7934
    Rep Puan Rep Puan : 18
    Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 23/08/08

Frank Rijkaard Galatasaray'da Empty Geri: Frank Rijkaard Galatasaray'da

Mesaj tarafından ultrAmer Salı Haz. 16, 2009 12:55 pm

site tarihinde bir ilk yaptım ve izleme paneli ekledim rap++ please..
    NFz
    NFz
    Supervisor
    Supervisor

CinsiyetErkek
    <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 610
    Sanal Para [SP] Sanal Para [SP] : 8979
    Rep Puan Rep Puan : 34
    Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 23/07/08

Frank Rijkaard Galatasaray'da Empty Geri: Frank Rijkaard Galatasaray'da

Mesaj tarafından NFz Salı Haz. 16, 2009 1:02 pm